Возило историја извештај и Вин Проверете

Vehicle History Report

Возило Историја Извештаи

Постојат многу луѓе кои не можат да си дозволат да купат нов автомобил, или сте купување на првиот автомобил за еден од своите деца. Никој не сака да купи лимон, или возило што е во лоша несреќа, и секој сака да се купат пред-сопственост возило што е повеќе или помалку во добра состојба. Ако планирате за купување на претходна сопственост автомобил, постојат многу работи кои треба да се разгледа, пред да одлучат на кој автомобил да се купи и да ја донесе инвестиции. Веројатно една од најважните работи што можете да направите за да се заштитат себе си од купување на возило е лоша купите извештај возило историја, исто така познат како проверка vin.

Пред купување на претходна сопственост автомобил прво треба да дознаете некои основни факти за автомобили во прашање за да им помогне на гаранција дека ќе се прави мудар инвестиции. Е тоа убаво чиста и сјајна автомобил со свежо пареа преграда чистат мотор кој ќе се гледа во лимон? Е тоа е во лоша сообраќајна несреќа, или можеби тоа е во поплава, или уште полошо, дали е украдена? Со купување на автомобил историја извештај и водење на vin провери лесно можете да одговорите на некои од овие прашања и многу повеќе.

Голем број на експерти ќе ви каже дека има извештај возило историја на автомобил што се размислува за купување е веројатно една од најпаметните потези може да се направи при купување на половен автомобил. Никогаш не знаеш што тоа особено автомобил или камион може да се преку во тоа е живот. Вие ќе бидете изненадени колку многу работи може да биде скриена од голема внатрешна и надворешна чистење детали и убав, сјајна, свеж слој на боја.

Извештаи возило историја и проверки vin се одличен начин за да се провери на учинокот на речиси сите користени автомобили и камиони. Овие извештаи обезбеди купувачи со рекорд во историјата на автомобилите врз основа на возила сериски број (ВИНО), и тие се провери историјата на автомобилот со vin. Проверка на ВИН бројот ќе се покаже на работите од DMV и осигурување евиденција, како можна измама километража, се сеќава за тоа возило и, исто така, лимон закон купи грб, а исто така и уште поважно, тие ќе се покаже помали или поголеми судир штета. Понекогаш информации исто така е достапен за тоа дали или не на возила беше возен парк или е купена од флотата рент а кар.

Vin број Проверете

Постојат многу веб-сајтови на интернет да се провери историјата на автомобил и се направи за пребарување на ВИН бројот. Извештаи возило историја и проверки vin се достапни за сè, од автомобили и камиони и џип за мотоцикли, АТВ е (Сите теренски возила) Vin Checkи рекреативни возила (Р.В. е).

Колку чини овие извештаи варира од продавачот да продавач и обично е околу $20 до $40 долари. Оние кои се рекламираат бесплатно обично се само декодери, кои ќе се дојде до подоцна. Купување на возило историја извештај е мала цена да се плати за да има некои мир на умот за возилото што се обидовте да ги купите. Тоа е исто така еден мал износ на пари за да се плати кога таа би можела да ве спаси илјадници долари во проблеми со автомобилот во механички поправки по патот. Многу пати, кога некој е продажба на автомобил тие нема да ви кажам за проблеми со автомобил. Дури и по тест возењето на автомобил и се гледа во текот навистина добро, Вие не може да ги собереш на сето она што е во ред со автомобил. Дури и кога ќе се земе автомобилот за вашиот механичар, тие може да го пропушти работите секој сега и тогаш.

Така, сега можете да видите зошто има извештај од историјата на возилото и се прави проверка на vin е толку многу важно. Тоа ќе ви овозможи да се направи повеќе информирана одлука за тоа на возилото ќе се размислува за купување на. Во повеќето случаи тие чинат околу $20 до $40 и дека тоа не прилично очекувано го прави. Тоа е мал износ на пари за да се инвестира дека ќе ви помогне да се избегне возило што седи во поправка продавница постојано и завршува чини еден тон пари.

Како да се провери А Вин број

Најдобра Евтин автомобил историја извештаи и евтини Вин проверете ги коментарите